Ta witryna wykorzystuje pliki cookie dla prawidłowego funkcjonowania [czytaj więcej...]. Zapoznaj się również z nowym regulaminem i polityką prywatności [czytaj więcej...].

Moduły SFP/XFP

SFP (ang. Small Form-factor Pluggable) to element nadawczo/odbiorczy służący do przenoszenia transmisji optycznej jak i miedzianej w urządzeniach typu router/switch wyposażonych w dedykowane złącze.

W przypadki transmisji wykorzystującej łącze światłowodowe metoda polega na konwersji sygnały elektrycznego na optyczny i odwrotnie.

W zależności od rodzaju wkładki transmisja może odbywać się z prędkością od 10/100/1000 Mbit/s, poprzez 10 Gbit/s, w przypadku wkładek typu XFP/SFP+, po wartość 100Gbit/s dla rozwiązań xWDM, na odległość od kilku do nawet kilkuset kilometrów.

Ze względy na budowę, metodę transmisji, zastosowanie urządzenia tego typu można sklasyfikować według typu na: SFP, SFP+, XFP, CWDM, DWDM

 

Kontakt

Acnet Sp. z o.o.
  ul. Pola Karolińskie 4
(dawniej ul. Chrościckiego 93/105)
02 - 401 Warszawa
(dawniej 02-414 Warszawa)

  22 863 81 19 
  22 863 81 85

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Serwis techniczny