Ta witryna wykorzystuje pliki cookie dla prawidłowego funkcjonowania [czytaj więcej...]. Zapoznaj się również z nowym regulaminem i polityką prywatności [czytaj więcej...].

GPON

PON - Pasywna Sieć Optyczna (ang. Passive Optical Network) to sieć wykorzystująca włókna światłowodowe jako medium transmisyjne, w której urządzenia aktywne znajdują się w końcowych węzłach sieci.
PON jest siecią typu punkt - multipunkt, w której dostępne, dostarczane pasmo jest dzielone za pomocą techniki multipleksacji z podziałem czasu TDM (ang. Time-division Multiplexing) lub techniki WDM (ang. Wavelength Division Multiplexing) z multipleksacją długości fali.
Technologia PON wspiera takie architektury jak FTTH (ang. Fiber to the Home), FTTB (ang. Fiber to the Building) czy FTTC (ang. Fiber to the Curb).Wśród rozwiązań PON wyróżnić można:

GPON
Gigabit Pasive Optical Networks to rozwiązanie standaryzowane przez ITU pozwalające na dostarczenie usług Telewizji, Telefonu, Internetu z prędkością transmisji 2.4 Gbit/s w kierunku downstream i 1.2Gbbit/s w kierunku upstream, oparte na technologii ATM.

Kontakt

Acnet Sp. z o.o.
  ul. Pola Karolińskie 4
(dawniej ul. Chrościckiego 93/105)
02 - 401 Warszawa
(dawniej 02-414 Warszawa)

  22 863 81 19 
  22 863 81 85

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Serwis techniczny